Tetování Polynésie a Maori

Tetování Polynésie a Maori jsou dva zejména populárních stylů tetování, které se vyznačují svou hlubokou historií a bohatou symbolikou. Tyto styly mají své kořeny v Polynésii a Novém Zélandu a dodnes jsou velmi respektovány a uctívány v těchto oblastech.

Tetování Polynésie

Tetování Polynésie, také známé jako tatau, je styl tetování, který má své kořeny v oblastech, jako jsou Samoa, Tonga, Tahiti a Havaj. Tento styl tetování je velmi barevný a složitý a většinou se provádí ručně pomocí tradičních nástrojů a technik.

Tradiční tetování Polynésie se skládá z geometrických tvarů a vzorů, jako jsou spirály, trojúhelníky a kruhy, a často zahrnuje symboly, jako jsou květiny, zvířata a rostliny. Tyto symboly mají v Polynésii hlubokou symboliku a jsou často spojovány s rodinnými vztahy, bojem a přírodními silami.

Tetování Polynésie bylo tradičně prováděno pouze na mužských tělech a bylo spojeno s přechodem do dospělosti a bojovníckou tradicí. Nicméně, v moderní době se tetování Polynésie stalo populární i mezi ženami a v mnoha zemích je tetování Polynésie oblíbené jako způsob vyjádření identity a příslušnosti k určitému kmeni nebo kultuře.

Tetování Maori

Tetování Maori, známé také jako moko, je styl tetování, který se vyvinul v Novém Zélandu a je spojen s tradicí Maorů. Tento styl tetování se skládá z komplikovaných geometrických tvarů a symbolů, které mají hluboký význam v maorské kultuře.

Tradiční moko bylo prováděno pouze na tvářích a lících mužů a žen, a každý vzor měl svůj vlastní význam. Například, spirála se spojuje s rodinnými vztahy a přátelstvím, zatímco kroužky symbolizují sílu a vítězství. Tyto symboly jsou obvykle kombinovány s geometrickými tvary, jako jsou kruhy a trojúhelníky, aby vytvořily složité vzory.

Tradiční tetování maorské kultury, známé jako Ta Moko, bylo zcela jiné než tetování v Polynésii. Zatímco v Polynésii bylo tetování prováděno s pomocí malých jehel a pigmentů, Ta Moko bylo vytvářeno s pomocí dlouhých řezů do kůže, které byly poté naplněny pigmentem.

Každý vzor v Ta Moko měl svůj vlastní význam a každý vzor měl určené místo na těle. Ta Moko bylo symbolem statusu a znamenalo, že nositel má důležitou roli v maorské společnosti. Například muži, kteří měli Ta Moko na obličeji, byli obvykle náčelníci nebo válečníci.

Tradiční tetování v Polynésii i Maori mělo také náboženský a rituální význam. V Polynésii se věřilo, že tetování může chránit nositele před zlými silami a přinášet štěstí. V Maori kultuře mělo Ta Moko význam při obřadech jako byl například pohřeb nebo narození dítěte.

V moderní době se tradiční tetování stalo populární v celém světě a je často používáno jako způsob vyjádření identity a kreativity. Lidé si nechávají provést tradiční tetování z různých kultur, aby vyjádřili svou lásku a respekt k těmto kulturám.

V dnešní době jsou tetování v Polynésii a Ta Moko v Maori kultuře stále velmi respektovanými a uznávanými uměleckými tradicemi. V Polynésii a na Novém Zélandu existuje mnoho tetovacích umělců, kteří se specializují na tradiční tetování a respektují tradice a symboliku těchto kultur.

Celkově lze říci, že tradiční tetování Polynésie a Maori kultury jsou krásným a fascinujícím způsobem, jak vyjádřit svou identitu a spojení s kulturou. Tyto tradice mají bohatou historii a symboliku a mají stále své místo v moderním světě tetování.

Reference

Byli jste u nás také spokojení? Budeme moc rádi za vaši recenzi.
Pro hodnocení použijte odkaz "Facebook hodnocení" .

 • recenze power plate marierecenze power plate marie

  Naprostá spokojenost. Velmi milá, ochotná, kreativní paní taterka! Přístup, práce i výsledek předčil má očekávání. Takže doporučuji na všechny strany 😍👌

  Petra Jedličková
 • recenze power plate marierecenze power plate marie

  Perfektní spolupráce - já vždy nejdříve pošlu návrh Ládina mi řekne cenu a hned se domluvíme na termínu .... milá, příjemná a ochotná Ládina, která poradí jak by to mohlo vypadat nejlíp ...... odcházím vždy spokojená 🥰😍🤩☺️☺️😊👍🏻

  Hanka
 • Naprosto úžasný!❤️
  Milá a příjemná pani❤️, krásné a čisté prostředí!🥰🥰
  Určitě přijdu znovu!!!
  Všem moc doporučuji!!!!❤️❤️❤️🥰🥰
  Děkuji😊
  Tereza
 • Moc děkuji za zkvěle odvedenou práci! Moje první tetování s vysokou dávkou strachu, kterého mě paní Lada zbavila běhěm chvilky 🙂. Je to velká sympaťáčka a moc příjemna a profesionální....přeji jí hodně spokojených zákazníků ... Monika

  Monika

Instagram

© 2022 tetovanislany.cz všechna práva vyhrazena. Created by digimagic.cz