Terapie intenzivním pulsním světlem

  Co je to terapie intenzivním pulsním světlem?

  Terapie intenzivním pulsním světlem (IPL – intense pulsed light) není shodná s laserovou terapii, i když se často s termínem „IPL laser“ setkáváme. Přístroje využívající IPL působí na rozdíl od laseru světlem různých vlnových délek – frekvencí (barev světla). Klasický laser obvykle využívá pouze světlo jedné vlnové délky- frekvence. Při IPL léčbě je každá vlnová délka určena k ošetření jiného kožního problému. Podobně jako u laseru je možné se přesně zaměřit na určitou oblast a nepoškozovat tak okolí ošetřované plochy. IPL prochází přes vrchní vrstvu kůže epidermis a dostává se až do hlubší vrstvy kůže dermis, kde se nacházjí krevní cévy, pigmentové buňky a kolagenová vlákna. Během ošetření je epidermis nedotčená a proto se lze vyhnoutu jejímu poškození. Dochází k regeneraci kůže a tvorbě nových kolagenových a elastinových vláken, jenž jsou produkovány vazivovými buňkami fibroblasty. Při odstraňování nežádoucích chloupků, světelný paprsek zachytí melanin, což je pigmentové barvivo, jenž je zodpovědné za tmavé zabarvení chloupku. Po té se paprsek postupně dostane níže, až k vlasovému folikulu chloupku, který svým působením zničí. Odstraňovat nelze příliš světlé nebo šedé chloupky, které nemají dostatečné množství pigmentu..

  Co lze pomocí IPL ošetřit?

  IPL se požívá k terapii kůže celého těla: obličej, krk, hrudník, záda, ruce, horní i dolní končetiny.Je vhodné k léčbě Rosacei (červených skvrn na kůži), akné, vrásek, jizev a různých nerovnosti na kůži, dále redukuje drobné pigmentové skvrnky způsobené stářím nebo slunečním zářením, pihy a popraskané žilky, v některých případech i nežádoucí tetování. Je určeno k celkovému omlazení pleti – rejuvanci, a protože jde o omlazení pomocí světla jedná se o fotorejuvanci. IPL lze využít také k odstranění nežádoucích chloupků na obličeji, v podpaží, v tříslech nebo i jinde na těle k tzv. fotoepilaci.

  Jak dlouho ošetření IPL trvá?

  Doba výkonu závisí na velikosti ošetřované plochy. Ošetření obličeje během jednoho sezení trvá si 20 min. Obličej, krk a hrudník dohromady trvá asi 45 min. K dosažení uspokojivého výsledku při IPL terapii je potřeba obvykle 4–6 někdy i 8 sezení s odstupem 4 týdnů. U fotoepilace je to podobné, růst chloupku prochází několika stádii, a proto je vhodné absolvovat 3–8 ošetření. Odstranění chloupků v podpaží a tříslech trvá asi 10 min, u epilace zad, nohou a větších ploch může výkon trvat i 45–60 min.

  Co dělat po ošetření IPL?

  Ihned po výkonu se se lze věnovat běžným aktivitám. Kůže v ošetřované oblasti může zarudnout, může být citliví na dotyk nebo lehce oteklá, což lze tlumit přikládáním studených obkladů. Reakce je individuální a obvykle vymizí do 2 dnů. Někdy dojde při léčbě IPL k vzniku drobných hematomů, což je způsobeno poškozením drobných cévek, většinou vymizí do týdne. Po ošetření je třeba se vyhnou slunění nejméně na dobu 6 týdnů a po té používat krémy s vysokým ochranným faktorem.

  Jaký je výsledek ošetření IPL?

  Při fotorejuvanci pleť výrazně omládne až o 5 let a výsledek přetrvává dlouhodobě asi 2 roky. Fotoepilace je považována za metodu, kdy jsou chloupky odstraněny téměř trvale, odstraní se až 85% chloupků. I přes opakovaná sezení mohou některé chloupky, které byly v době ošetření v klidové fázi, po delší době vyrůst, ale jsou většinou slabé a světlé.

  Informace

  Ošetření IPL v našem salonu

  Nora je přístroj intenzivního pulsního světla, určený k ošetření:

  • fotoepilací,
  • fotoomlazování
  • akné.

  Proč právě ošetření přístrojem Nora?

  Protože NORA dovoluje provádět nejrychlejší, nejbezpečnější a nejpohodlnější ošetření na trhu. Jedná se o efektivní ošetření, které natrvalo odstraňuje ochlupení, stařecké skvrny, jemné vrásky, akné a zároveň šetří pleť. Tento zdravotnický přístroj je vyráběn ve španělské firmě Primavera Andorana. Není to přístroj čínské výroby, u kterých často dochází k bolestnému poškození a popálení pokožky! Nora vytváří velmi intenzivní záblesky světla, které ničí folikul díky selektivnímu zahřívání melaninu obsaženého v kůži. Takovýto chloupek se uvolní a během několika sezení se jeho hustota i síla zmenší a nakonec zaniká a již se nevytváří nový chloupek.

  Jak se provádí ošetření s Norou?

  Na předem oholenou pleť se aplikuje studený gel pro ochranu pokožky. Aplikátor se nastaví na oblast a zapne se přenos se zvolenými parametry. Nakonec se gel setře a aplikuje se přípravek s aloe vera nebo jiný uklidňující přípravek na ochranu pleti.

  Kolik sezení je potřebných?

  Záleží na typu ochlupení, jeho cyklu a zóně, kde se nachází. Ale pro uspokojivé výsledky je potřeba realizovat 4–8 sezení.

  Jaké jsou nežádoucí účinky při odstranění chloupků pomocí IPL?

  Ihned po zákroku může být pokožka narůžovělá a citlivá. Ve vzácných případech může dojít k dočasné změně pigmentu. Všechny tyto příznaky samy odezní. Díky vnitřnímu chlazení přístroje IPL je riziko nežádoucích účinků minimální. Ihned po ošetření můžete provozovat všechny každodenní aktivity.

  Jaké jsou kontraindikace?

  • Těhotenství
  • Epilepsie
  • Kardiostimulátor
  • Otevřené rány
  • Jizvy po zhoubných nádorech.
  • Ošetření se nedělá přímo na: vystouplá mateřská znaménka, nádorky, tetováž a permanentní make-up (aby se neodstranily).

  Co mám při ošetřeních dodržovat?

  14dní před ošetřením se neopalujte, neužívejte fotosenzitivní léky, či masti ( léků, krémů, bylin u kterých je kontraindikace slunění). Oznamte případný Diabetes. Pokud máte problémy se štítnou žlázou, hlaste, účinek ošetření bude menší. Po dobu tří týdnů před a po ošetření nenavštěvovat solária a neopalovat se na slunci.

  Reference

  Byli jste u nás také spokojení? Budeme moc rádi za vaši recenzi.
  Pro hodnocení použijte odkaz "Facebook hodnocení" .

  • recenze power plate marierecenze power plate marie

   Naprostá spokojenost. Velmi milá, ochotná, kreativní paní taterka! Přístup, práce i výsledek předčil má očekávání. Takže doporučuji na všechny strany 😍👌

   Petra Jedličková
  • recenze power plate marierecenze power plate marie

   Perfektní spolupráce - já vždy nejdříve pošlu návrh Ládina mi řekne cenu a hned se domluvíme na termínu .... milá, příjemná a ochotná Ládina, která poradí jak by to mohlo vypadat nejlíp ...... odcházím vždy spokojená 🥰😍🤩☺️☺️😊👍🏻

   Hanka
  • Naprosto úžasný!❤️
   Milá a příjemná pani❤️, krásné a čisté prostředí!🥰🥰
   Určitě přijdu znovu!!!
   Všem moc doporučuji!!!!❤️❤️❤️🥰🥰
   Děkuji😊
   Tereza
  • Moc děkuji za zkvěle odvedenou práci! Moje první tetování s vysokou dávkou strachu, kterého mě paní Lada zbavila běhěm chvilky 🙂. Je to velká sympaťáčka a moc příjemna a profesionální....přeji jí hodně spokojených zákazníků ... Monika

   Monika

  Instagram

  © 2022 tetovanislany.cz všechna práva vyhrazena. Created by digimagic.cz