Kosmetický salon a tetovací studio Slaný
Kosmetický salon a tattoo

Ošetření IPL

Nora je přístroj intenzivního pulsního světla, určený k ošetření:

  • fotoepilací,
  • fotoomlazování
  • akné.

Proč právě ošetření přístrojem Nora?

Protože NORA dovoluje provádět nejrychlejší, nejbezpečnější a nejpohodlnější ošetření na trhu. Jedná se o efektivní ošetření, které natrvalo odstraňuje ochlupení, stařecké skvrny, jemné vrásky, akné a zároveň šetří pleť. Tento zdravotnický přístroj je vyráběn ve španělské firmě Primavera Andorana. Není to přístroj čínské výroby, u kterých často dochází k bolestnému poškození a popálení pokožky! Nora vytváří velmi intenzivní záblesky světla, které ničí folikul díky selektivnímu zahřívání melaninu obsaženého v kůži. Takovýto chloupek se uvolní a během několika sezení se jeho hustota i síla zmenší a nakonec zaniká a již se nevytváří nový chloupek.

Jak se provádí ošetření s Norou?

Na předem oholenou pleť se aplikuje studený gel pro ochranu pokožky. Aplikátor se nastaví na oblast a zapne se přenos se zvolenými parametry. Nakonec se gel setře a aplikuje se přípravek s aloe vera nebo jiný uklidňující přípravek na ochranu pleti.

Kolik sezení je potřebných?

Záleží na typu ochlupení, jeho cyklu a zóně, kde se nachází. Ale pro uspokojivé výsledky je potřeba realizovat 4–8 sezení.

Jaké jsou nežádoucí účinky při odstranění chloupků pomocí IPL?

Ihned po zákroku může být pokožka narůžovělá a citlivá. Ve vzácných případech může dojít k dočasné změně pigmentu. Všechny tyto příznaky samy odezní. Díky vnitřnímu chlazení přístroje IPL je riziko nežádoucích účinků minimální. Ihned po ošetření můžete provozovat všechny každodenní aktivity.

Jaké jsou kontraindikace?

  • Těhotenství
  • Epilepsie
  • Kardiostimulátor
  • Otevřené rány
  • Jizvy po zhoubných nádorech.
  • Ošetření se nedělá přímo na: vystouplá mateřská znaménka, nádorky, tetováž a permanentní make-up (aby se neodstranily).

Co mám při ošetřeních dodržovat?

14dní před ošetřením se neopalujte, neužívejte fotosenzitivní léky, či masti ( léků, krémů, bylin u kterých je kontraindikace slunění). Oznamte případný Diabetes. Pokud máte problémy se štítnou žlázou, hlaste, účinek ošetření bude menší. Po dobu tří týdnů před a po ošetření nenavštěvovat solária a neopalovat se na slunci.

© Kosmetický salon Lada Náprstková, Třebízského 595, Slaný